Folders |
2013 Results - California CIF SDS Sectional Finals - San Diego SectionPublished by
Website:Click here Results: SDtrackmag.com CIF San Diego Section Championships 2013 - 5/25/2013
5/25/2013
Results for Division I & II
Event 1 Women 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Mission Hills /sd SD 48.34 1 Q
2 Morse /sd SD 48.45 1 Q
3 Eastlake /sd SD 48.66 1
4 La Costa Cnyn /sd SD 48.81 1
5 Poway /sd SD 49.00 1
6 Oceanside /sd SD 49.01 1
7 Rancho Bernrdo/sd SD 49.05 1
8 Otay Ranch /sd SD 50.11 2
9 Patrick Henry /sd SD 50.27 2
Event 2 Men 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Mt. Carmel /sd SD 42.63 1 Q
2 Granite Hills /sd SD 42.83 1 Q
3 Helix /sd SD 42.94 1 Q
4 Eastlake /sd SD 43.15 1
5 La Costa Cnyn /sd SD 44.09 2
-- Rancho Buena V/Sd SD DNF 2
-- Oceanside /sd SD DNF 1
-- Poway /sd SD DQ 1 Zone 1
-- Otay Ranch /sd SD DQ 2 Zone 1
Event 3 Women 1600 Meter Run Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Abrahamson, Emma 11 La Costa/sd 4:54.02 1 Q
2 Seay, Sabrina 12 Mt Carmel/sd 4:57.90 1 Q
3 Lawson, Kelly 12 La Costa/sd 4:58.68 1 Q
4 Abrahamson, Ellie 12 La Costa/sd 4:59.44 1 Q
5 Kay, Hannah 12 Ptrck Hnr/sd 5:00.88 1
6 Ribeiro, Elaine 12 Helix/sd 5:05.22 1
7 Wilson, Jourdan 9 El Camino/sd 5:06.53 1
8 Akins, Nia 9 Rncho Brn/sd 5:09.10 1
9 Rohner, Bryn 12 Rnch Buna/sd 5:09.93 1
10 Flora, Lisa 11 Escondido/sd 5:19.16 2
11 Cope, Ashley 11 Vista/sd 5:19.81 1
12 Josephson, Carly 9 Ptrck Hnr/sd 5:21.41 1
Event 4 Men 1600 Meter Run Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Freeman, Christian 12 Carlsbad/sd 4:13.27 1 Q
2 Sindel, Eric 12 Mt Carmel/sd 4:16.30 1 Q
3 Sweet, Ricky 12 Pt. Loma/sd 4:17.02 1 Q
4 Morton, Derek 11 Mt Carmel/sd 4:18.62 1
5 Masayesva, Anthony 11 Serra/sd 4:19.48 1
6 Ryan, Garrett 12 Westview/sd 4:22.51 1
7 Martinez, George 12 Sweetwtr/sd 4:23.85 1
8 Braude, Tal 11 Torrey Pn/sd 4:25.76 1
9 Hansen, Tyler 11 San Marcos/sd 4:28.73 1
10 Tucker, Alex 10 Westview/sd 4:32.69 2
11 Jafek, Ben 12 Torrey Pn/sd 4:35.53 1
Event 5 Women 100 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Lyons-Walker, Janaysha 12 Morse/sd 14.80 1.4 1
2 Rehm, Morgan 12 San Psqul/sd 14.81 1.4 1
3 Johnson, Larissa 11 Poway/sd 15.09 2.6 2
4 Murray, Maddie 10 Poway/sd 15.37 1.4 1
5 Van, Monique 12 Steele Canyon/sd 15.38 1.4 1
6 Spencer, Jeyla 12 San Diego/sd 15.44 1.4 1
7 Young, Jasmine 11 Serra/sd 15.46 1.4 1
8 Garcia, Jessica 11 Rncho Brn/sd 15.72 2.6 2
Event 6 Men 110 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Hartinger, Ben 12 San Psqul/sd 14.39 1.4 1 Q
2 Kenney, Matthew 12 Carlsbad/sd 14.80 1.4 1 Q
3 Battig, Tairi 11 Mira Mesa/sd 14.98 1.4 1
4 Lachica, Syaariq 11 Mt Carmel/sd 15.36 1.4 1
5 French, Chris 12 Poway/sd 15.37 1.4 1
6 Bjornsson, Mark 12 Otay Ranch/sd 15.48 1.3 2
7 Trieu, Brandon 12 Mira Mesa/sd 15.60 1.4 1
8 Martin, Shane 11 Eastlake/sd 15.63 1.4 1
9 Gill, Brandon 11 San Psqul/sd 16.08 1.4 1
Event 7 Women 400 Meter Run Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Mongiovi, Melissa 10 West Hlls/sd 55.05 1 Q
2 Hernandez, Alexis 12 Mt Carmel/sd 56.55 1 Q
3 Lopez, Lauren 12 Carlsbad/sd 57.05 1
4 Birks, Lateefah 11 Mira Mesa/sd 58.42 1
5 Chadwick, Anita 10 La Costa/sd 58.65 2
6 Large, Kaitlin 12 Carlsbad/sd 58.99 1
7 Lynaugh, Karissa 10 Carlsbad/sd 59.16 2
8 Gould, Michelle 9 La Costa/sd 59.53 1
9 Garces, Sarah 12 Eastlake/sd 59.81 1
Event 8 Men 400 Meter Run Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Thomas, Brian 11 Scripps R/Sd 48.28 1 Q
2 Ozenbaugh, Sam 12 Poway/sd 50.03 1 Q
3 Dehaven, Blake 11 Granite H/Sd 50.07 1 Q
4 Luna, Andrew 12 San Psqul/sd 50.22 2
5 Howard, Brandon 12 Steele Canyon/sd 50.50 1
6 Paraiso, Darren 12 Otay Ranch/sd 50.57 1
7 Johnson, Erroll 12 Helix/sd 50.86 1
8 Kuzminsky, Jack 11 Torrey Pn/sd 51.16 2
9 Babiash, Derek 12 Poway/sd 52.54 1
Event 9 Women 100 Meter Dash Division 1
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Acolatse, Suzie 10 Mission Hills/sd 11.87 2.5 1 Q
2 Lawson, Kayla 12 Eastlake/sd 12.08 2.5 1 Q
3 Patterson, Jackie 9 Rncho Brn/sd 12.21 2.5 1
4 Rehm, Morgan 12 San Psqul/sd 12.24 2.5 1
5 Harper, Kassidy 11 Morse/sd 12.43 1.5 2
6 Stallman, Holly 9 Ramona/sd 12.44 1.5 2
7 Gillon, Tiahna 12 Hilltop /sd 12.49 2.5 1
8 Headley, Salma 9 Oceanside/sd 12.54 1.5 2
9 Oliver, Jasmine 12 Morse/sd 12.65 1.5 2
Event 10 Men 100 Meter Dash Division 1
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Ardis, Antony 12 La Costa/sd 10.70 2.4 1 Q
2 Lucas, Brandon 11 Poway/sd 10.78 2.4 1 Q
3 Lewis, Kyle 12 San Marcos/sd 10.89 2.4 1
4 Cottrell, Michael Thai 11 Oceanside/sd 10.98 2.4 1
5 Gross, Nehemiah 12 Poway/sd 10.99 2.4 1
6 Whiting, Ty'Shaun 10 Lincoln /sd 11.14 1.1 2
7 Ezeokoli, Tobe 11 Mt Carmel/sd 11.15 1.1 2
8 Edwards, Tessie 12 Serra/sd 11.33 1.1 2
9 Brown, Nehemiah 12 Valhalla/sd 18.94 2.4 1
Event 11 Women 800 Meter Run Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Gillespie, Carina 12 Otay Ranch/sd 2:14.80 1 Q
2 Sammer, Katie 11 Rncho Brn/sd 2:14.85 1 Q
3 Harbison, Kaelyn 12 Westview/sd 2:15.51 1 Q
4 Debrosse, Sylvie 11 El Camino/sd 2:16.47 1
5 Shade, Alex 12 Ptrck Hnr/sd 2:16.70 1
6 Oetting, Emily 12 Carlsbad/sd 2:17.27 1
7 Seamans, Taylor 10 Torrey Pn/sd 2:18.32 1
8 Rietman, Makaela 10 El Camino/sd 2:19.75 1
9 Wilson, Jourdan 9 El Camino/sd 2:20.06 1
10 Hernandez, Alexandra 10 Granite H/Sd 2:20.52 2
11 Verhees, Ella 12 Pt. Loma/sd 2:20.90 1
12 Andino, Ellissya 10 Rncho Brn/sd 2:21.69 2
Event 12 Men 800 Meter Run Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Grigoriev, Alex 12 Rncho Brn/sd 1:52.88 1 Q
2 Hernandez, Shelby 12 Helix/sd 1:53.98 1 Q
3 Senese, Jared 12 Mt Carmel/sd 1:54.02 1 Q
4 Gronotte, Alex 12 Westview/sd 1:54.59 1
5 Alvarado, Bryan 11 Sweetwtr/sd 1:55.69 1
6 Soto, Oscar 11 El Cajjon V /sd 1:55.76 1
7 Snow, Scott 12 Carlsbad/sd 1:56.51 1
8 Bieraugel, Nick 12 Mission Hills/sd 1:56.94 1
9 Famolaro, Nick 11 West Hlls/sd 1:57.99 1
10 Tamayo, Victor 12 El Camino/sd 1:58.53 1
11 Unger, Sean 11 Carlsbad/sd 1:59.46 2
12 Cruz, Jesus 11 Ptrck Hnr/sd 2:00.00 2
Event 13 Women 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lyons-Walker, Janaysha 12 Morse/sd 43.80 1 Q
2 Rehm, Morgan 12 San Psqul/sd 44.58 1
3 Spencer, Jeyla 12 San Diego/sd 45.45 1
4 Cuhna, Karissa 11 West Hlls/sd 45.90 1
5 Van, Monique 12 Steele Canyon/sd 45.96 1
6 Young, Jasmine 11 Serra/sd 45.98 1
7 Garcia, Jessica 11 Rncho Brn/sd 46.00 1
8 Johnson, Larissa 11 Poway/sd 46.45 2
9 Krawl, Kendal 11 Scripps R/Sd 46.97 2
Event 14 Men 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Howard, Brandon 12 Steele Canyon/sd 38.19 1 Q
2 Hartinger, Ben 12 San Psqul/sd 38.44 1 Q
3 French, Chris 12 Poway/sd 39.01 1
4 Riley, Brian 12 Rncho Brn/sd 39.47 1
5 Bjornsson, Mark 12 Otay Ranch/sd 39.98 2
6 Battig, Tairi 11 Mira Mesa/sd 40.54 1
7 Podraza, Danny 12 Scripps R/Sd 40.63 2
8 Johnson, Lorenzo 11 Serra/sd 44.75 1
9 Martinez, Jose 11 Sweetwtr/sd 47.84 2
Event 15 Women 200 Meter Dash Division 1
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Mongiovi, Melissa 10 West Hlls/sd 24.44 1.8 1 Q
2 Hernandez, Alexis 12 Mt Carmel/sd 24.80 1.8 1
3 Burrell, Daeniesha 11 Chula Vst/sd 25.24 1.2 2
4 Gillon, Tiahna 12 Hilltop /sd 25.60 1.2 2
5 Stallman, Holly 9 Ramona/sd 25.71 1.2 2
6 Harper, Kassidy 11 Morse/sd 25.76 1.8 1
7 Oliver, Jasmine 12 Morse/sd 25.83 1.2 2
8 Tyler, Jazmine 12 La Costa/sd 26.27 1.2 2
-- Acolatse, Suzie 10 Mission Hills/sd DNF 1.8 1
Event 16 Men 200 Meter Dash Division 1
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Ardis, Antony 12 La Costa/sd 21.35 1.3 1 Q
2 Lucas, Brandon 11 Poway/sd 21.55 1.3 1 Q
3 Lewis, Kyle 12 San Marcos/sd 21.95 1.3 1 Q
4 Gross, Nehemiah 12 Poway/sd 22.05 1.3 1
5 Pater, Scott 12 Mt Carmel/sd 22.12 1.3 1
6 Mondane, Jalen 12 Eastlake/sd 22.45 0.9 2
7 Ezeokoli, Tobe 11 Mt Carmel/sd 22.73 1.3 1
8 Robinson, Kiel 12 Mission Hills/sd 22.81 0.9 2
Event 17 Women 3200 Meter Run Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Miller, Brianna 12 Carlsbad/sd 10:54.75 Q
2 Lawson, Kelly 12 La Costa/sd 10:57.09 Q
3 O'Connell, Kelsey 12 Torrey Pn/sd 10:57.29 Q
4 Bosler, Rebekah 11 La Costa/sd 10:59.08
5 Abrahamson, Ellie 12 La Costa/sd 11:02.94
6 Abrahamson, Emma 11 La Costa/sd 11:03.87
7 Ortlieb, Angela 10 San Psqul/sd 11:07.55
8 Hughes, Andrea 12 Valhalla/sd 11:15.77
9 Seay, Sabrina 12 Mt Carmel/sd 11:25.66
10 Abrahamson, Sarah 9 La Costa/sd 11:32.38
11 Bronars, Toni 10 Scripps R/Sd 11:40.31
12 Cantu, Roselyn 11 San Psqul/sd 11:52.35
Event 18 Men 3200 Meter Run Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Freeman, Christian 12 Carlsbad/sd 9:03.51 Q
2 Braude, Tal 11 Torrey Pn/sd 9:05.26 Q
3 Fahy, Steven 11 La Costa/sd 9:08.86 Q
4 Martin, Shay 12 Carlsbad/sd 9:11.55
5 Tellames, Andrew 11 Orng Gln/sd 9:26.86
6 Schaefer, Jeff 12 Carlsbad/sd 9:30.85
7 Masayesva, Anthony 11 Serra/sd 9:36.89
8 Gee, Brendan 12 Rncho Brn/sd 9:45.92
9 Martinez, George 12 Sweetwtr/sd 9:46.53
10 Hansen, Tyler 11 San Marcos/sd 9:46.59
11 Sherman, Jacob 12 Bnta Vsta/sd 9:54.28
Event 19 Women 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Carlsbad /sd SD 3:54.91 1 Q
2 Bonita Vista /sd SD 3:55.40 1 Q
3 Rancho Bernrdo/sd SD 3:58.12 1
4 West Hills /sd SD 4:00.57 1
5 Torrey Pines /sd SD 4:01.31 2
6 Eastlake /sd SD 4:01.73 1
7 Mt. Carmel /sd SD 4:01.98 1
8 La Costa Cnyn /sd SD 4:02.86 2
9 Otay Ranch /sd SD 4:03.93 1
Event 20 Men 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Poway /sd SD 3:18.90 1 q
2 Mt. Carmel /sd SD 3:19.27 1 q
3 Steele Canyon /sd SD 3:20.44 1 q
4 Westview /sd SD 3:22.04 1
5 Granite Hills /sd SD 3:22.37 1
6 San Pasqual /sd SD 3:24.93 2
7 Carlsbad /sd SD 3:25.38 2
8 Rancho Bernrdo/sd SD 3:27.18 1
9 Helix /sd SD 3:27.41 1
Event 21 Women High Jump Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rowlett, Ravyn 11 Carlsbad/sd 5-05.00 Q
2 Yates, Sydney 10 Rnch Buna/sd 5-03.00 Q
3 Slack, Mariah 12 Vista/sd 5-03.00
4 Kennedy, Alyjah 10 Serra/sd 5-01.00
5 Martin, Desi 10 Westview/sd 4-11.00
6 Sanders, Makenna 11 San Diego/sd 4-11.00
7 Vaupel, Erin 9 Carlsbad/sd 4-11.00
8 Nardi, Caitlin 12 Valhalla/sd 4-09.00
8 Gorman, Jennifer 12 Rncho Brn/sd 4-09.00
-- Snownden, Tiara 12 Southwest (Iv)/S NH
Event 22 Women Pole Vault Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Farr, Hayley 11 Ptrck Hnr/sd 11-03.00 Q
2 Jackson, Courtney 11 Ramona/sd 11-03.00 Q
3 Lian, Mimi 12 Rncho Brn/sd 11-03.00
4 Kothari, Tenaya 12 Torrey Pn/sd 10-03.00
5 Girley, Destiny 12 Carlsbad/sd 10-03.00
6 Tyler, Jazmine 12 La Costa/sd 9-09.00
7 Lynch, Katy 10 Steele Canyon/sd 9-09.00
8 Puett, Sierra 12 Escondido/sd 9-09.00
9 Paik, Kristine 12 Torrey Pn/sd 9-09.00
Event 23 Women Long Jump Division 1
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Slack, Mariah 12 Vista/sd 17-07.00 2.8
2 Polese, Isabella 10 Pt. Loma/sd 17-06.25 1.0
3 Rackley, Racquel 11 La Costa/sd 17-03.75 1.8
4 Noiseaux, Johnna 10 Eastlake/sd 17-03.50 0.4
5 Van, Monique 12 Steele Canyon/sd 16-11.00 1.9
6 Haselhuhn, Julia 11 Carlsbad/sd 16-10.50 1.7
7 Morris, Shatesha 11 San Diego/sd 16-05.25 1.3
8 Dotterweich, Rachel 11 San Psqul/sd 16-04.50 0.3
9 Samson, Sherri 12 Morse/sd 16-01.00 +0.0
Event 24 Women Triple Jump Division 1
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Van, Monique 12 Steele Canyon/sd 37-08.25 2.9 Q
2 Noiseaux, Johnna 10 Eastlake/sd 37-01.00 0.4 Q
3 Haselhuhn, Julia 11 Carlsbad/sd 36-04.50 2.4
4 Kennedy, Alyjah 10 Serra/sd 36-04.25 0.9
5 Collins, Sheree 12 Lincoln /sd 35-10.50 3.4
6 Morris, Shatesha 11 San Diego/sd 35-08.25 3.6
7 Garcia, Maria 12 Sweetwtr/sd 35-07.00 3.2
8 McClintick, Alyssa 11 Mt Carmel/sd 35-01.00 2.6
9 Samson, Sherri 12 Morse/sd 34-10.50 1.6
Event 25 Women Shot Put Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ward, Grace 12 Hoover/sd 43-00.50 Q
2 Walker, Brandi 12 Rncho Brn/sd 41-06.00 Q
3 Cheadle, Jessica 12 Escondido/sd 39-08.00
4 Osby, Kiely 11 Escondido/sd 38-05.00
5 Dozier, Sabrina 10 Steele Canyon/sd 38-02.00
6 Smith, Jashell 12 Helix/sd 35-11.00
7 Panebianco, Helen 12 Helix/sd 35-07.25
8 Williams, Amanda 11 Fallbrook/sd 34-10.00
9 Ellis, Erica 12 Westview/sd 34-09.50
Event 26 Women Discus Throw Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Osby, Kiely 11 Escondido/sd 129-11 Q
2 Smith, Jashell 12 Helix/sd 129-03 Q
3 Haury, Zaybree 12 Scripps R/Sd 128-04 Q
4 Panebianco, Helen 12 Helix/sd 121-00
5 Nofadgi, Ester 10 Hoover/sd 118-03
6 Ross, Ashley 12 Eastlake/sd 116-09
7 Andersen, Brooke 12 Rnch Buna/sd 115-05
8 Dozier, Sabrina 10 Steele Canyon/sd 111-00
9 Wolfblack, Anessa 12 Chula Vst/sd 110-05
Event 27 Men High Jump Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Williams, Jean-Christian 12 Mission Hills/sd 6-05.00
2 Hilliard, Donnie 12 Rnch Buna/sd 6-05.00
2 Bush, Charlie 11 Poway/sd 6-05.00
4 Benson, DeAndre 11 Pt. Loma/sd 6-05.00
5 Owen, Dejuan 12 Bnta Vsta/sd 6-01.00
6 Arroyo, Tyler 11 Westview/sd 5-11.00
7 Rogers, Keith 12 Valhalla/sd 5-11.00
8 Holder, Mikah 11 Oceanside/sd 5-09.00
-- Pavlovics, Jake 12 Rncho Brn/sd NH
Event 28 Men Pole Vault Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Pater, Kyle 12 Mt Carmel/sd 16-04.00 Q
2 Law, Xander 12 Otay Ranch/sd 15-10.00 Q
3 Bush, Charlie 11 Poway/sd 15-04.00 Q
4 Elder, James 12 Escondido/sd 14-10.00
5 Poole, Sean 12 Poway/sd 13-10.00
6 Sutherland, Cody 11 Westview/sd 13-04.00
7 Sones, Eric 11 Vista/sd 13-04.00
7 Johnson, Kannon 11 Oceanside/sd 13-04.00
9 Holstrom, Patrick 12 Rncho Brn/sd 13-04.00
Event 29 Men Long Jump Division 1
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Rush-Dunigan, Sydney 12 Pt. Loma/sd 24-03.50 2.0 Q
2 Pater, Scott 12 Mt Carmel/sd 22-10.00 3.5 Q
3 Adair, Ivy 12 Rncho Brn/sd 22-07.00 1.7 Q
4 Miller, Jordan 10 Oceanside/sd 22-05.00 2.1
5 Carter, Rashawn 12 Serra/sd 22-00.00 1.9
6 Holder, Alijah 11 Oceanside/sd 21-10.00 0.6
7 Lattier, Deven 12 Steele Canyon/sd 21-06.25 1.7
8 Holder, Mikah 11 Oceanside/sd 21-03.25 1.2
9 Webster, Harrison 12 Mira Mesa/sd 20-05.25 2.6
Event 30 Men Triple Jump Division 1
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Dodds, TK Kevin 11 Oceanside/sd 46-04.00 1.0 Q
2 Tuff, Lonnie 12 Steele Canyon/sd 45-03.50 2.0 Q
3 Holder, Mikah 11 Oceanside/sd 45-00.25 1.6
4 Miller, Jordan 10 Oceanside/sd 44-10.00 1.0
5 Wiley, Alex 11 Steele Canyon/sd 44-05.50 0.6
6 Nguyen, Arthur 12 Mt Carmel/sd 44-03.75 1.2
7 Peacock, Jermaine II 11 Eastlake/sd 42-11.50 3.1
8 Avery, Jory 12 Escondido/sd 42-05.00 2.8
9 Boulware, James 12 Eastlake/sd 41-11.00 1.8
Event 31 Men Shot Put Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Braddock, Wesley 11 Eastlake/sd 53-09.50 Q
2 Wyatt, Jalen 11 Helix/sd 52-04.00
3 Quessenberry, Scott 12 La Costa/sd 51-04.00
4 Hendrickson, Kyle 11 San Psqul/sd 51-02.25
5 Newman, Jamal 12 El Camino/sd 50-01.00
6 Bonilla, Jorge 12 Sweetwtr/sd 49-07.00
7 Maneval, Andrew 12 Torrey Pn/sd 49-03.00
8 Phillips, Robert 12 Helix/sd 47-09.00
9 Rudeen, Eric 12 Poway/sd 47-03.00
Event 32 Men Discus Throw Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Song, Brenden 12 West Hlls/sd 180-01 Q
2 Newman, Jamal 12 El Camino/sd 162-05 Q
3 Savage, Darrion 11 Morse/sd 159-08
4 Hampton, Kordell 11 Helix/sd 155-01
5 Wyatt, Jalen 11 Helix/sd 152-00.50
6 Long, Charlie 12 Poway/sd 145-10
7 Maffei, Josh 12 Escondido/sd 142-11
8 Pace, Austin 12 Poway/sd 141-10.50
9 Ena, Mau 10 Vista/sd 137-09
Event 1 Women 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Cathedral Catholic /sd SD 47.77 1 Q
2 University Cty/sd SD 49.14 1
3 Olympian /sd SD 49.16 2
4 Del Norte /sd SD 49.78 2
5 Mt. Miguel /sd SD 50.21 2
6 La Jolla /sd SD 50.50 2
7 Valley Center /sd SD 50.51 2
8 Monte Vista /sd SD 50.63 2
9 Mater Dei /sd SD 51.15 2
Event 2 Men 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Monte Vista /sd SD 43.07 1
2 Olympian /sd SD 43.21 1
3 Del Norte /sd SD 43.26 2
4 St. Augustine /sd SD 43.35 2
5 Madison /sd SD 43.48 2
6 Francis Parker /sd SD 43.51 2
7 University Cty/sd SD 43.61 1
8 Valley Center /sd SD 43.80 2
9 Mt. Miguel /sd SD 44.81 2
Event 3 Women 1600 Meter Run Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bernd, Kelly 9 Canyon Crest/sd 4:54.19 1 Q
2 Hudson, Kaylee 12 Vally Cnt/sd 5:03.07 2
3 Lopez, Emily 12 Monte Vst/sd 5:07.94 2
4 Charles, Anne 11 Canyon Crest/sd 5:09.80 2
5 Lepe, Celina 11 Monte Vst/sd 5:14.28 2
6 Flores, Cindy 12 Kearny/sd 5:17.77 2
7 Roberts, Lauren 10 La Jolla/sd 5:20.96 2
8 Fischer, Janine 11 San Diegu Ac /sd 5:21.20 2
9 Moody, Kirsten 10 Del Norte /sd 5:22.23 2
10 Von Musser, Montana 10 Cathedral/sd 5:22.70 2
11 Nielson, Kelsey 11 Clairemont/sd 5:28.14 2
12 Kelly, Ann 10 Univers C/Sd 5:50.72 2
Event 4 Men 1600 Meter Run Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bourke, Patrick 12 Cathedral/sd 4:21.15 2
2 Vazquez, Daniel 12 Castle Pk/sd 4:21.35 2
3 Bernd, Josh 11 Canyon Crest/sd 4:22.17 2
4 Carroll, Ryan 12 San Diegu Ac /sd 4:23.49 1
5 Quiroz, Mark 11 Del Norte /sd 4:25.25 2
6 Tu, Johnathan 12 Canyon Crest/sd 4:26.30 2
7 Lepe, Steven 12 Monte Vst/sd 4:26.34 2
8 King, Thomas 12 Bishop's/sd 4:26.43 2
9 Boffman, Raymond 10 Cathedral/sd 4:30.00 2
10 Gomez, Daniel 12 El Capitan/sd 4:30.49 2
11 Hoffman, Spencer 12 Del Norte /sd 4:32.33 1
12 Ortiz, Jesus 12 Castle Pk/sd 4:32.34 2
Event 5 Women 100 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Labrie-Smith, Hannah 10 Cathedral/sd 14.39 1.4 1 Q
2 Hancock, Kelli 12 La Jolla/sd 14.64 1.4 1 Q14.633
3 Johnson, Dani 9 Cathedral/sd 14.64 1.4 1 Q14.638
4 Judkins, Charmayne 12 Olympian /sd 15.58 2.6 2
5 Wilson, Camille 12 Coronado/sd 15.88 2.6 2
6 Mandell, Ruby 9 Del Norte /sd 15.95 2.6 2
7 Begin, Taylor 10 El Capitan/sd 16.36 2.6 2
8 Nealis, Hannah 9 Vally Cnt/sd 16.40 2.6 2
9 Abagat, Janica 11 Castle Pk/sd 16.68 2.6 2
Event 6 Men 110 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Nelson, Tyler 11 Del Norte /sd 14.78 1.4 1 Q
2 Cervantes, Carlos 12 Brawley /sd 15.40 1.3 2
3 Adelekan, Hammed 12 Univers C/Sd 15.63 1.3 2
4 Harper, Jerry 11 Santa Fe Ch /sd 15.76 1.3 2
5 Woodhall, Troy 12 Canyon Crest/sd 15.87 1.3 2
6 Martin, Davon 12 Mission B/Sd 16.08 1.3 2
7 Rustin, Kurt 11 La Jolla/sd 16.22 1.3 2
8 Lewis, Zach 9 Santana /sd 16.52 1.3 2
9 Cable, Nathan 12 El Capitan/sd 20.93 1.3 2
Event 7 Women 400 Meter Run Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Armitage, Betsy 12 Clairemont/sd 56.10 1 Q
2 Zlatic, Karly 12 La Jolla/sd 56.94 1
3 Harmeyer, Jenna 10 La Jolla/sd 58.86 2
4 McCurdy, Katy 12 Del Norte /sd 59.48 2
5 Best, Sydney 9 Del Norte /sd 59.99 2
6 Hobrock, Claire 9 Cathedral/sd 1:01.04 2
7 Smith, Brianna 10 Kearny/sd 1:01.64 2
8 Flemming, Gabie 11 Monte Vst/sd 1:01.67 2
9 Valdez, Alyssa 9 Central Union/sd 1:02.72 2
Event 8 Men 400 Meter Run Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McInerny, Michael 12 Vally Cnt/sd 50.10 1
2 Jones, Alex 11 Francis Parker 50.51 2
3 Lucido, Jerome 12 Del Norte /sd 50.58 1
4 Sexton, Nick 9 Christian/sd 50.80 2
5 Durall, Jack 11 Del Norte /sd 51.80 2
6 Essex, Nick 12 Del Norte /sd 52.23 2
7 Jones, Joshua 12 Escondido Charte 52.30 2
8 Frimpong, Justice 12 Univers C/Sd 52.48 2
-- Jackson, Jemeil 11 Monte Vst/sd DQ 2 Lane
Event 9 Women 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Labrie-Smith, Hannah 10 Cathedral/sd 11.97 2.5 1 Q
2 Gonzalez, Viviana 12 Mater Dei /sd 12.14 2.5 1
3 Johnson, Dani 9 Cathedral/sd 12.15 2.5 1
4 Dozier, Talisha 11 Mt Miguel/sd 12.28 2.5 1
5 Conlin, Dana 12 Cathedral/sd 12.61 1.5 2 12.604
6 Johnson, Nicole 11 Olympian /sd 12.61 1.5 2 12.610
7 Jones, Deozjane 12 Univers C/Sd 12.62 1.5 2
8 Piland, Jaia 10 Mission B/Sd 12.71 1.5 2
-- LiDrazzah, Ralaina 10 Olympian /sd FS 1.5 2
Event 10 Men 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Doan, Paul 11 St Agstn/sd 10.84 2.4 1 Q
2 Dosier, DJ 11 Monte Vst/sd 10.92 2.4 1
3 Smith, Alexander 12 Mt Miguel/sd 10.98 2.4 1
4 Mayberry, Ayman 11 Francis Parker 11.05 1.1 2
5 Ricks, Anthony 11 Vally Cnt/sd 11.24 1.1 2
6 Brown, Darien 10 La Jolla Cd/Sd 11.27 1.1 2
7 Nobel, Markel 9 Palo Verde/sd 11.28 1.1 2
8 Carter, Tanner 11 Cathedral/sd 11.36 1.1 2
9 Bartolome, Jerome 12 Univers C/Sd 11.40 1.1 2
Event 11 Women 800 Meter Run Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Miller, Delaney 11 Racific Ridge 2:15.83 1
2 Flores, Cindy 12 Kearny/sd 2:17.62 2
3 Lopez, Emily 12 Monte Vst/sd 2:21.01 2
4 Fischer, Carissa 12 Cathedral/sd 2:21.54 2
5 Smith, Priscilla 11 Central Union/sd 2:21.55 2
6 Johnson, Chandler 11 Clairemont/sd 2:23.52 2
7 Fitzgerald, Kaylee 11 Cathedral/sd 2:23.77 2
8 Fierro, Samantha 11 San Diegu Ac /sd 2:24.11 1
9 Moody, Kirsten 10 Del Norte /sd 2:24.41 2
10 Carroll, Megan 12 La Jolla/sd 2:28.72 2
11 Nielson, Kelsey 11 Clairemont/sd 2:31.61 2
Event 12 Men 800 Meter Run Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lawson, Lucas 12 Cathedral/sd 1:55.03 1
2 Grant, Garrett 11 Del Norte /sd 1:57.56 2
3 Barr, Chris 11 St Agstn/sd 1:57.94 1
4 Holbel, Paul 10 Del Norte /sd 1:58.47 2
5 Wong, Darin 11 La Jolla Cd/Sd 1:58.76 2
6 Ortiz, Jesus 12 Castle Pk/sd 1:59.00 2
7 Wilson, Daniel 12 High Tech High 1:59.62 2
8 Pettit, Michael 12 Bishop's/sd 1:59.92 2
9 Greer, Bannon 11 Vally Cnt/sd 2:00.10 1
10 Scheidt, Steven 11 Univers C/Sd 2:00.68 2
11 Mercado, Juan 11 Central Union/sd 2:01.14 2
12 Carroll, Ryan 12 San Diegu Ac /sd 2:01.57 2
Event 13 Women 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Labrie-Smith, Hannah 10 Cathedral/sd 42.49 1 Q
2 Hancock, Kelli 12 La Jolla/sd 42.59 1 Q
3 DeLaRosa, Mercedes 12 Mt Miguel/sd 47.01 2
4 Mandell, Ruby 9 Del Norte /sd 47.02 2
5 Velarde, Ana 12 Del Norte /sd 47.43 2
6 Judkins, Charmayne 12 Olympian /sd 47.99 2
7 Knudsen, Natalie 10 Cathedral/sd 49.20 2
8 Hernandez, Sophia 10 San Diegu Ac /sd 50.19 2
Event 14 Men 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Nelson, Tyler 11 Del Norte /sd 38.61 1 Q
2 Hernandez, Danny 12 Castle Pk/sd 39.74 1
3 Cervantes, Carlos 12 Brawley /sd 40.03 1
4 Skillin, Quinn 11 Univers C/Sd 40.71 2
5 Liborio, Felipe 11 Castle Pk/sd 41.16 2
6 Ramirez, Ismael 12 Central Union/sd 41.82 2
7 Marcus, Brian 10 Calvin C/ sd 41.93 2
8 Moore, Kevin 11 Madison /sd 42.30 2
Event 15 Women 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Johnson, Dani 9 Cathedral/sd 24.61 1.8 1 Q
2 Zlatic, Karly 12 La Jolla/sd 24.78 1.8 1 Q
3 Gonzalez, Viviana 12 Mater Dei /sd 24.83 1.8 1
4 LiDrazzah, Ralaina 10 Olympian /sd 25.23 1.8 1
5 Dozier, Talisha 11 Mt Miguel/sd 25.61 1.8 1
6 Santana, Hailie 10 Vally Cnt/sd 26.03 1.2 2
7 Johnson, Nicole 11 Olympian /sd 26.25 1.2 2
8 Finney, Katlyn 11 Mt Miguel/sd 26.50 1.2 2
Event 16 Men 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Doan, Paul 11 St Agstn/sd 22.19 1.3 1
2 Gibson, Isaiah 12 Olympian /sd 22.20 1.3 1
3 Dosier, DJ 11 Monte Vst/sd 22.30 1.3 1
4 Beck, Alex 10 Tri-City Ch 22.34 0.9 2
5 Ricks, Anthony 11 Vally Cnt/sd 22.61 0.9 2
6 Sourapas, Christian 10 Francis Parker 22.68 0.9 2
7 Mayberry, Ayman 11 Francis Parker 22.79 0.9 2
8 Carter, Tanner 11 Cathedral/sd 22.90 0.9 2
9 Jones, Alex 11 Francis Parker 23.11 0.9 2
Event 17 Women 3200 Meter Run Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sanborn, Jessica 12 Cathedral/sd 10:59.85
2 Mitchell, Ashley 12 Del Norte /sd 11:18.14
3 Doyle, Monica 12 Del Norte /sd 11:22.95
4 Lepe, Celina 11 Monte Vst/sd 11:23.57
5 Carpenter, Kayden 10 El Capitan/sd 11:24.21
6 Volk, Sophia 12 Univers C/Sd 11:29.67
7 Von Musser, Montana 10 Cathedral/sd 11:44.81
8 Bohan, Rachel 9 Cathedral/sd 11:47.71
9 Hudson, Kaylee 12 Vally Cnt/sd 11:50.07
10 Linsky, Jordan 11 La Jolla/sd 11:54.09
11 Cremer, Christine 11 Cathedral/sd 11:59.57
12 Steffen, Rachel 11 Coronado/sd 12:09.84
Event 18 Men 3200 Meter Run Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lepe, Steven 12 Monte Vst/sd 9:37.42
2 Castillejos, David 11 La Jolla Cd/Sd 9:42.00
3 Lopez, Miguel 12 Castle Pk/sd 9:46.63
4 Diehr, Julius 10 La Jolla Cd/Sd 9:49.32
5 Quiroz, Mark 11 Del Norte /sd 9:51.10
6 Mock, Andrew 12 Cathedral/sd 9:51.42
7 Inumerable, Eric 11 Del Norte /sd 9:51.72
8 Kilman, Alex 11 Bishop's/sd 9:52.84
9 Goulding, Callum 11 Canyon Crest/sd 10:02.28
10 Rodriguez, Rod 9 Vally Cnt/sd 10:05.58
11 Darwell, Reoh 11 El Capitan/sd 10:06.17
12 Halter, Chris 10 Bishop's/sd 10:16.15
Event 19 Women 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 La Jolla /sd SD 3:53.98 1 Q
2 Del Norte /sd SD 3:58.81 1
3 University Cty/sd SD 4:00.70 2
4 Monte Vista /sd SD 4:07.32 2
5 Cathedral Catholic /sd SD 4:10.18 2
6 Valley Center /sd SD 4:10.72 2
7 Central Union /sd SD 4:11.51 2
8 Olympian /sd SD 4:11.63 2
9 High Tech High SD 4:15.95 2
Event 20 Men 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Olympian /sd SD 3:25.05 1
2 Del Norte /sd SD 3:25.95 2
3 Valley Center /sd SD 3:26.80 2
4 Central Union /sd SD 3:28.00 2
5 El Capitan /sd SD 3:28.42 2
6 Brawley /sd SD 3:30.76 2
7 Castle Park /sd SD 3:30.92 2
8 Francis Parker /sd SD 3:31.12 2
9 Cathedral Catholic /sd SD 3:31.37 1
Event 21 Women High Jump Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Curry, Breanna 11 Univers C/Sd 5-09.00 Q
2 Knudsen, Natalie 10 Cathedral/sd 5-01.00
3 Smith, Sierra 11 Coronado/sd 5-01.00
4 Goulding, Irlanda 10 Coronado/sd 4-11.00
5 Lusky, Katrina 10 Calvin C/ sd 4-11.00
6 Fields, Emily 10 Cathedral/sd 4-09.00
6 Bequer, Christina 12 Palo Verde/sd 4-09.00
-- Kulhanek, Kristen Monte Vst/sd NH
Event 22 Women Pole Vault Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tolda, Jady 12 Cathedral/sd 11-09.00 Q
2 Bartsch, Lauren 11 Coronado/sd 10-09.00
3 Chute, Rosemarie 12 La Jolla/sd 10-03.00
4 Im, Lauren 12 Canyon Crest/sd 10-03.00
5 Agnew, Madison 11 Univers C/Sd 9-09.00
6 Chandler, Clair 10 Cathedral/sd 9-09.00
7 Kulhanek, Kayla 12 Monte Vst/sd 9-03.00
8 Henderson, Victoria 12 Coronado/sd 8-09.00
9 Bumbaugh, Jennifer 9 Cathedral/sd 8-03.00
-- Kimmel, Katharine 12 Bishop's/sd NH
Event 23 Women Long Jump Division 2
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Zlatic, Karly 12 La Jolla/sd 19-00.75 0.8 Q
2 Dozier, Talisha 11 Mt Miguel/sd 18-02.00 1.2 Q
3 Muhammad, Hadiyah 11 La Jolla Cd/Sd 17-04.50 1.1 Q
4 Cromer, Christina 11 Univers C/Sd 16-09.50 1.4
5 Hopson, Madeline 11 Coronado/sd 16-09.50 1.8
6 Caddell, Nicole 12 Christian/sd 16-05.75 0.8
7 Phillips, Sarah 10 Cathedral/sd 16-04.75 2.6
8 Harmeyer, Jenna 10 La Jolla/sd 16-04.25 1.1
9 Shuler, Kylene 9 Julian /sd 16-04.00 -0.1
Event 24 Women Triple Jump Division 2
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Cole, Caitlin 11 Del Norte /sd 38-01.75 1.6 Q
2 Muhammad, Hadiyah 11 La Jolla Cd/Sd 37-00.75 1.0
3 Nash, Olivia 9 Calvin C/ sd 35-05.00 2.1
4 Lusky, Katrina 10 Calvin C/ sd 35-03.50 2.7
5 Hopson, Madeline 11 Coronado/sd 34-09.50 2.9
6 Roberson, Satori 9 La Jolla/sd 34-03.00 3.9
7 Hickman, Miracl 11 Classical Acad 34-00.00 2.0
8 Barnes, Sydney 9 Olympian /sd 33-07.50 1.8
9 Chen, Ashley 11 Canyon Crest/sd 33-05.50 2.6
Event 25 Women Shot Put Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sierra, Vanessa 12 El Capitan/sd 41-06.75 Q
2 Tausaga, Laulauga 9 Mt Miguel/sd 40-02.00
3 Mohamed, Khiya 9 Imperial /sd 36-08.00
4 Jackson, Teairah 10 Castle Pk/sd 35-03.00
5 Jackson, Maya 12 Francis Parker 34-09.00
6 Driver, Billie 12 Mater Dei /sd 34-02.00
7 Bell, Brooke 10 Calvin C/ sd 31-09.00
8 Lewis, Tierrah 10 Health Sciences 31-01.00
9 Reilly, Savanna 11 Vally Cnt/sd 30-10.00
Event 26 Women Discus Throw Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jackson, Maya 12 Francis Parker 125-01
2 Sierra, Vanessa 12 El Capitan/sd 121-02
3 Reilly, Savanna 11 Vally Cnt/sd 111-11
4 Bell, Brooke 10 Calvin C/ sd 106-07
5 Jackson, Teairah 10 Castle Pk/sd 104-00
6 Pugal, Maegan 11 Del Norte /sd 103-03
7 Montion, Sarah 10 Castle Pk/sd 99-07
8 Tausaga, Laulauga 9 Mt Miguel/sd 96-05
9 Garcia, Marisol 11 Holtville/sd 95-04
Event 27 Men High Jump Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Pritchett, Devonte 12 Univers C/Sd 6-03.00
2 Wetzel, Chad 12 Del Norte /sd 6-01.00
3 Rettig, Dillion 11 El Capitan/sd 6-01.00
4 Grey, Colin 12 Francis Parker 5-11.00
5 Kuamoo, Jacob 12 Palo Verde/sd 5-09.00
5 Smith, Devin 11 El Capitan/sd 5-09.00
5 Abrahms, Daniel 10 Cathedral/sd 5-09.00
8 Frapwell, Kolten 12 Canyon Crest/sd 5-09.00
8 Vedire, Atiyota 12 Palo Verde/sd 5-09.00
10 Johnson, Myles 9 St Agstn/sd 5-07.00
-- Heartfield, D'Yronn 10 Mt Miguel/sd NH
Event 28 Men Pole Vault Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Drammissi, Nick 12 El Capitan/sd 13-10.00
2 Wagenveld, Michael 11 Calvin C/ sd 13-10.00
3 DeJong, Robert 12 Calvin C/ sd 12-10.00
4 Stout, Jacob 11 Calvin C/ sd 12-04.00
4 Bingham, Kevin 11 Univers C/Sd 12-04.00
6 Rombach, Bobby 12 Canyon Crest/sd 11-10.00
6 Davis, Brendan 12 Del Norte /sd 11-10.00
8 Ramsey, Elias 12 El Capitan/sd 11-10.00
9 Gold, Jack 12 Coronado/sd 11-10.00
Event 29 Men Long Jump Division 2
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Simpson, Alexander 12 Univers C/Sd 22-04.50 1.0
2 Carter, Chris 11 Imperial /sd 22-02.00 3.5
3 LeBlanc, Kyle 11 Univers C/Sd 21-10.75 2.4
4 Abel, Dominque 11 Mt Miguel/sd 21-09.00 4.0
5 Jackson, Devon 12 Mt Miguel/sd 21-04.00 2.4
6 Walker, Jalen 12 Mt Miguel/sd 21-01.25 3.0
7 Hill, Cameron 10 Cathedral/sd 21-00.00 1.9
8 Nelson, Tyler 11 Del Norte /sd 20-11.25 2.9
9 Nobel, Markel 9 Palo Verde/sd 20-08.75 1.4
Event 30 Men Triple Jump Division 2
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Jackson, Devon 12 Mt Miguel/sd 46-01.75 2.5 Q
2 Carter, Chris 11 Imperial /sd 43-08.50 1.8
3 Kim, Minsung 12 Olympian /sd 43-01.75 1.9
4 Hill, Christian 11 Del Norte /sd 41-06.00 3.5
5 Simington, Carter 10 La Jolla/sd 41-01.25 3.9
6 Castro, Jordan 12 Univers C/Sd 40-09.50 1.5
7 Santos, Kameron 10 Madison /sd 40-09.25 2.4
8 Cromer, Christen 11 Univers C/Sd 39-07.50 2.5
9 Smith, Devin 11 El Capitan/sd 39-01.50 1.8
Event 31 Men Shot Put Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ogundeji, Dotun 11 Madison /sd 57-10.50 Q
2 Santos, Sebastian 12 Imperial /sd 54-07.75 Q
3 Quigley, Gavin 12 St Agstn/sd 49-09.00
4 Vanderbilt, Jack 12 Christian/sd 49-03.00
5 Maldonado, Jorge 12 Vally Cnt/sd 46-01.00
6 De Leon, Leonardo 12 Palo Verde/sd 44-05.00
7 Quichocho, Jeremyah 10 El Capitan/sd 43-09.00
8 Tarbert, Terrance 12 San Pasqual Acad 43-08.00
9 Purifoy, Edward 10 Cathedral/sd 43-06.00
Event 32 Men Discus Throw Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ogundeji, Dotun 11 Madison /sd 171-06 Q
2 Navarrete, Oscar 12 Univers C/Sd 143-10
3 Quigley, Gavin 12 St Agstn/sd 143-09
4 Black, Norman 11 High Tech High 143-07
5 Todd, Steven 12 Kearny/sd 143-02
6 Savusa, Samo 11 Madison /sd 137-09
7 Solitare, Sean 11 Olympian /sd 136-02.50
8 Maldonado, Jorge 12 Vally Cnt/sd 130-01
9 Padilla, Paul 12 Olympian /sd 127-06.50
|